Saturday, June 6, 2026
KezdőlapGAZDASÁG170 milliárd forint ömlik ázsiai tőzsdékről a magyar akkumulátorgyárakba

170 milliárd forint ömlik ázsiai tőzsdékről a magyar akkumulátorgyárakba

Közzétéve:

A debreceni CATL-gyár 2025. október 14-én. 2025. 10. 17. 15:36

A debreceni CATL-gyár 2025. október 14-én. Miközben lesújtó adatok érkeznek a hazai akkumulátorgyártás visszaeséséről, azért a gyárépítés, illetve kapacitásbővítés nem állt le. A már évek óta termelő gödi Samsung, illetve a még csak a tesztüzemre készülő debreceni CATL óriási összegekkel folytatja a beruházásait – ez látszik a napokban bejegyzett tőkeemelésekből.

Cudarul áll a magyar ipar, 7,3 százalék a termelés visszaesése az egy évvel korábbihoz képest, és ezen belül még az átlagnál is jobban, 10,1 százalékkal zsugorodott az akkumulátor- és szárazelemgyártás. A KSH legfrissebb, augusztusi adatai újabb szűk esztendőt jeleznek a magyarországi akkumulátorgyártók számára, amelyek piaci helyzetét tavaly év végén úgy lehetett összefoglalni, hogy a bőkezű állami támogatásokkal Magyarországra édesgetett ázsiai akkumulátorgyárak

  • félgőzzel termelnek,
  • tízmilliárdos veszteségeket könyveltek el,
  • az új gyárak építése a tervezettnél vontatottabban halad,
  • az elektromos járművek piacán pedig csak közép-, illetve hosszútávon számítanak fellendülésre.

A Gödön működő koreai Samsung SDI Zrt. a durva visszaesés közepette 300 millió euró, közel 120 milliárd forint tőkeemelést jegyeztetett be a cégbírósággal október elején, így 1,039 millióról 1,339 millió euróra nőtt az alaptőkéje.

Click here to preview your posts with PRO themes ››

Ez az előző évekhez képest nagyobb lépés, eddig alkalmanként 150-200 milliós adagokban érkeztek a tőkeinjekciók. Emailben küldött kérdéseinkre nem reagáltak, de májusban már volt hír arról, hogy Samsung SDI kitalálta, hogyan finanszírozza a tervezett fejlesztéseit. Koreában új tőzsdei részvények kibocsátására került sor, és a befolyó pénz egy részét a gödi beruházásra szánták. A hatalmas üzem további bővítéséről – ahogy emlegetni szokták –, a harmadik gyár építéséről van szó.

A teljes cikket előfizetőink olvashatják el.Már csatlakoztál hozzánk? Akkor lépj be a folytatáshoz!Előfizetek

Már előfizető vagyok, Belépek

170 milliárd forint ömlik ázsiai tőzsdékről a magyar akkumulátorgyárakba

170 milliárd forint ömlik ázsiai tőzsdékről a magyar akkumulátorgyárakba

Mészáros Lőrinc személyesen adta át a 18 milliárdos kormánytámogatással épült alállomást M30-as autópálya: Lázárék gyalázatot emlegetnek, pedig tudhatják, hogy még mozog a föld Meghalt Egyed Zsolt, a Jobbik volt parlamenti képviselője „Ezúton is szívélyesen gratulálok, és természetesen ment is a bejelentés” – Osváth Zsolt feljelentette a TV2-t

ÚJ AZ OLDALON

Több ilyen