2025. 09. 13. 03:33
Kű Lajos a második félidő közepén futott be Brüsszelből, és jókor érkezett, mert láthatta Vincze Ottó két remekbe szabott gólját a Grasshoppers–Ferencváros mérkőzésen (0-3), amely magyar premier volt a BL csoportkörében 1995. szeptember 13-án. Az FTC a selejtezőben az európai klubranglista 9. helyezettjét, az Anderlechtet ejtette ki (1-0, 1-1). A zürichi diadalt Novák Dezső edző „a világ nyolcadik csodájának” nevezte.
Ballai Attila, aki akkor még a Népszava kiküldött tudósítója volt, azt írta harminc éve a magyar futball első BL-csoportmérkőzéséről: „Felébredtünk, kidörzsöltük az álmot a szemünkből, és azon kaptuk magunkat, hogy még csütörtök reggel is 3-0 az eredmény. Nincs mese, ez tényleg igaz. A Ferencváros a labdarúgó Bajnokok Ligájának első fordulójában idegenben intézte el ilyen arányban a büszke Grasshopperst. Az Eb-selejtezőcsoport egyik biztos továbbjutója Svájc válogatottja, egyik biztos kiesője Magyarországé, ezek után a mi bajnokcsapatunk valósággal agyonveri a svájcit.”
Click here to preview your posts with PRO themes ››
Pedig az FTC a bajnokok klinikája volt. Havasi Mihály, a zöld-fehérek egyesületi titkára azt mondta a zürichi találkozó előtt:
Ha csupán azok játszanának, akik egészségesek és akiknek szerződésük van az első csapattal, akkor nem tudnánk kiállni.
A teljes cikket előfizetőink olvashatják el.Már csatlakoztál hozzánk? Akkor lépj be a folytatáshoz!Előfizetek
Már előfizető vagyok, Belépek


Négy pont helyett egy: nem kell pánikolni, Marco Rossinak minden meccsre megvan a terve A megye I-es csapat edzője: Túl azért nem izguljuk a Fradi elleni meccset Nem volt kérdés: Szoboszlai szabadrúgása a hónap gólja a Premier League-ben Klubja is közleményt adott ki Schäfer András állapotáról Beindult a magyar kézis: hat gól és tizenegy gólpassz a francia bajnokin Slamasztikában a teniszválogatott: Fucsovicsék kellemetlen vereségekkel kerültek tetemes hátrányba 17 éves sportolót akart feleségül venni az edző – zaklatási botrány rengette meg a német atlétikát




