Saturday, June 6, 2026
KezdőlapGAZDASÁGCsapás a németekre: árat emelnek a germán sörfőzdék

Csapás a németekre: árat emelnek a germán sörfőzdék

Közzétéve:

2025. 10. 18. 11:57

Aztán pedig „úgy hullanak majd, mint az őszi legyek”. Hát így igazolódik be a vargajuditi jóslat, miszerint Németország elesett?

Németországban hamarosan árat emelhet a legtöbb nagy sörfőzde – legalábbis erre jutott az italpiacra szakosodott szakmagazin, az Inside.

A termelők az egyre többe kerülő nyersanyagok és a dráguló logisztika miatt kénytelenek árat emelni, az azonban még nem világos, hogy ezt a kiskereskedők milyen mértékben hárítják majd át a fogyasztókra.

Németországban az ízlés változásával csökken a sörfogyasztás, a kereslet eltolódott más szeszesitalok, valamint például az alkoholmentes sörök felé.

A sörfogyasztást befolyásolja a lakosság elöregedése is, az idősebb emberek ugyanis kevesebb szeszesitalt fogyasztanak.

Stefan Blaschak, a bajor Oettinger cég vezérigazgatója egy német lapnak augusztus végén borúlátóan nyilatkozott a sörágazat kilátásaival kapcsolatban; azt mondta: csődhullám vár a német sörfőzdékre az elkövetkező években.

Úgy fogalmazott:

A sörfőzdék úgy hullanak majd, mint az őszi legyek. A sörfőzde világa összeomlik: szinte naponta mennek csődbe kis cégek, és ez a nagyokat is érinteni fogja.

A vállalatvezető a németországi sörfogyasztás földcsuszamlásszerű, 7-7,5 százalékos eséséről beszélt, ami jelentős gyorsulás az elmúlt évek 2-3 százalékához képest.

Click here to preview your posts with PRO themes ››

Stefan Blaschak szerint az idei első fél évben 2,6 millió hektoliterrel kevesebb sör fogyott, ami körülbelül napi 3 millió doboznak felel meg.

Hát így igazolódik be a vargajuditi vízió, miszerint Németország elesett?

És igaza lenne Nagy Ferónak is, aki szerint Berlin egy csöves város?

Csapás a németekre: árat emelnek a germán sörfőzdék

Csapás a németekre: árat emelnek a germán sörfőzdék

Ősapa egy hungarikum, és tele vagyunk „szevasz uram”-okkal Megzavarták egy izraeli történész előadását az ELTE-n, Hankó Balázs miniszter az érintett diákok felelősségre vonását követeli A TNT is beszállt a poénkodásba a köztévé Ákos-bakija kapcsán Az ózdi gyártól a pesti utcákon át a Szigetig – Benkő Imre pályája képekben

ÚJ AZ OLDALON

Több ilyen

Felkerestük a Tisza Párt legnagyobb támogatóit

2026. 06. 06. 06:59 ...

Miért pont Berlin, miért pont Párizs?

2026. 06. 03. 17:23 ...

Vádemelés Oroszországban

2025. 10. 22. 05:55 ...