Saturday, June 6, 2026
KezdőlapVÉLEMÉNYDoppingolt az Európa-bajnok ukrán atléta

Doppingolt az Európa-bajnok ukrán atléta

Közzétéve:

2025. 08. 19. 19:09

Doppingvétség miatt négy évre eltiltották Marina Beh-Romancsuk világbajnoki ezüstérmes ukrán atlétát.

„Az Atlétikai Integritási Egység (AIU) 2025. május 13-tól négy évre eltiltotta Beh-Romancsukot tiltott anyag (tesztoszteron) jelenléte/használata miatt” – közölte a doppingellenes szervezet az X-en.

Az ukrán atléta eredményeit 2024. december 7-től törölték. A sportág tisztaságát felügyelő testület közlése szerint 2024. december 7-én tesztoszteron nyomaira bukkantak a 29 éves sportoló szervezetében, akit májusban ideiglenesen eltiltottak. Beh-Romancsuk a párizsi olimpia óta nem indult egyetlen viadalon sem, a francia fővárosban hármasugrásban 11. helyen végzett.A több számban is remeklő atléta 2019-ben távolugrásban, 2023-ban Budapesten pedig hármasugrásban nyert ezüstérmet a szabadtéri világbajnokságon, utóbbi versenyszámban a 2022-es Eb-n a dobogó legmagasabb fokára állhatott fel.

Vízhordó vagy kulcsember – mi lesz Szoboszlai szerepe az új Liverpoolban? Ronaldo önzetlensége döntőt ért a csapatának A Rapidból és a Győrből is távozhat játékos az egymás elleni meccsek közben Hivatalos: Eladta korábbi húzóemberét a Ferencváros Míg az oroszoknál belső feszültségek vannak, történelmi vb kezdődik Brazíliában „Borzasztóan sajnálom, hogy csalódást okoztam” – Sinner 23 perc után feladta az Alcaraz elleni döntőt

Click here to preview your posts with PRO themes ››

ÚJ AZ OLDALON

Több ilyen

Felkerestük a Tisza Párt legnagyobb támogatóit

2026. 06. 06. 06:59 ...

Miért pont Berlin, miért pont Párizs?

2026. 06. 03. 17:23 ...

Vádemelés Oroszországban

2025. 10. 22. 05:55 ...