Saturday, June 6, 2026
KezdőlapÉLET-STÍLUSÉjszakai óvodát indítottak Terézvárosban

Éjszakai óvodát indítottak Terézvárosban

Közzétéve:

2025. 10. 04. 09:45

Terézvárosban havonta egyszer, este hat és másnap fél kilenc között éjszaka is fogadják az óvodák a gyerekeket – jelentette be Soproni Tamás kerületi polgármester, aki Facebook-bejegyzésében arról is ír, Szolnokról vette az ötletet, a helyi óvópedagógusok pedig nyitottak voltak a kezdeményezésre.

Az éjszakai ovi célja egyrészt a szülők tehermentesítése, „ad egy estét, amikor kettesben lehetnek, elmehetnek színházba, vacsorázni anélkül, hogy a gyerekfelügyelet gondot vagy kiadást jelentene”, másrészt a gyerekeknek is különleges élmény, hiszen különleges időpontban lehetnek egy megszokott környezetben.

Az óvodák az első alkalomra különleges programokkal készültek, „a legnagyobb élményt sokak számára a kincskeresés jelentette, amikor a gyerekek elemlámpával járták be az óvoda folyosóit és termeit, amíg meg nem találták a sötétben világító, foszforeszkáló jutalmat” – számolt be róla Soproni.

Volt olyan intézmény, ahol 16 ovis töltötte az éjszakát, és mindannyian boldogan, élményekkel tértek haza másnap

– tette hozzá.

Click here to preview your posts with PRO themes ››

Éjszakai óvodát indítottak Terézvárosban

„Ez már nem az én világom, de biztosan sokaknak bejön” – Caramelt és Novák Pétert kérdeztük az új Megasztárról Nyugdíjas élelmiszer-utalvány: ha ilyen okból hajtják el a kasszánál, az nem jogos Orbán: Nem mondom, hogy Semjén Zsolt egy szent ember, de majdnem A Zsolti bácsiról beszélő Látó János is beszédet mond Puzsér Róbert vasárnapi tüntetésén

ÚJ AZ OLDALON

Több ilyen