2025. 10. 27. 11:03
Sokan a hűtőszekrény ajtajában kialakított polcokon tartják a tejet, tojást, sajtot és sok egyéb tejterméket is, pedig éppen ezeket az élelmiszereket nem szabadna ott tárolni a szakértők szerint. Kathleen Benson dietetikus a Reader’s Digestnek nyilatkozva árulta el, miért és milyen ételeket kell távol tartani a hűtőajtótól.
Amikor kinyitjuk a hűtőszekrényt, hirtelen az ottaninál jóval melegebb levegő áramlik a belsejébe. Ez magasabb hőmérsékletű áramlat először az ajtó polcain található termékeket éri, ami kedvezőtlen hatással van tartósságukra. A meleg már önmagában is a kívántnál korábbi romlást eredményezhet, az igazi probléma azonban az a gyakori hőmérséklet-változás, amely az ajtó rendszeres kinyitásával és becsukásával jár. Az olyan friss áruk, mint a tej, a tojás, a sajt, a nyers húsok és tenger gyümölcsei erre kifejezetten érzékenyek, így gyorsan megromolhatnak. Ezeket tehát semmiképpen nem ajánlott a hosszabb időtartamokig az ajtóban tárolni, még akkor sem, ha leggyakarabban éppen ott alakítanak ki ezek számára speciális tartókat. Ehelyett inkább az alsó polc hátuljára érdemes helyezni a legérzékenyebb élelmiszereket, ott ugyanis kevésbé érinti őket a hőingadozás.
Click here to preview your posts with PRO themes ››
Az így felszabadult ajtóban pedig az olyan kevésbé kényes termékeket érdemes tárolni, mint a lekvárok, palackozott üdítők, ételízesítők és savanyúságok.
Egyéb háztartási tippekért és tanácsokért olvassa el alábbi cikkeinket is:
- Ezért ne melegítsük soha mikróban a mézet
- Ezért nem szabad megmosni a nyers csirkét
- Ezért nem szabad hűtőben tárolni a csokit
- Ezért nem szabad mikróban melegíteni a főtt tojást
- Ezért nem érdemes a ruhákat a radiátoron szárítani


Lázár Nagy Feró Szőlő utcai megszólalásáról: Kossuth-díjat vissza nem vonunk Lázár szerint az ország érdeke Budapest elrugaszkodása, 1 milliárd euróból építik meg a ferihegyi gyorsvasutat Nagy Feró: Kitől kérjek bocsánatot, magamtól? Kit bántottam meg? Bayer Zsolt Nagy Ferónak: Kérj bocsánatot, ahogy férfihoz illik, aztán igyunk meg valamit




